|
Op 19 januari 2010 organiseert GLOBE een startbijeenkomst van de ‘GLOBE Expert Group’. In deze nieuw op te zetten groep van GLOBE docenten gaan we verder bouwen aan het GLOBE programma in Nederland en in Europa. Tijdens de startbijeenkomst willen we werkgroepen vormen van docenten die zich met specifieke activiteiten bezig gaan houden. We denken aan de volgende activiteiten.
Selectie van mogelijke activiteiten door de Expert Group
- Meedenken met de organisatie van de GLOBE Youth Summit begin 2011 in Nederland voor alle GLOBE landen in de regio Europa & Eurazië. Leerlingen en docenten presenteren hier hun GLOBE resultaten. Dit is tevens de aftrap voor de internationale GLOBE Student Research Campaign on Climate (2011-2013).
- Bijdragen aan de verbetering van bestaande lesmodules, in het bijzonder de module Duurzame Ontwikkeling, de NLT modules Aerosolen en Bodem en de lesmodules voor het basisonderwijs.
- Begeleiding van docenten van nieuwe scholen (als vraagbaak, coach of trainer).
- Deelnemen aan een strategische denktank, om nieuwe ontwikkelingen en kansen te signaleren waarop GLOBE kan aansluiten. Projecten die door de groep als kansrijk worden gezien, kunnen in afzonderlijke werkgroepen worden uitgewerkt.
- GLOBE scholennetwerken opzetten voor uitwisseling tussen docenten en leerlingen:
- voor GLOBE scholen in de buurt;
- voor scholen die tweetalig onderwijs geven (TTO);
- voor Universum of VTB scholen.
- Bijdragen aan de organisatie van GLOBE activiteiten in 2010, zoals:
- De oriëntatiedagen;
- Ondersteuning van de GLOBE wetenschappers bij start en afsluitingsbijeenkomsten van meetcampagnes;
- De Masterclass ‘Natuurwetenschap in de klas’;
- de GLOBE leerlingenconferentie in juni 2010.
- Meedenken en deelnemen aan de GLOBE pilotprojecten, zoals:
- Digitale media: hoe GLOBE versterken door gebruik van PDA’s en games te integreren in de lesmodules?
- GLOBE en ruimtevaarttoepassingen: nieuw lesmateriaal ontwikkelen, uitproberen en evalueren waarin de relatie tussen ruimtevaarttechnologie, remote sensing en GLOBE metingen vanaf de grond;
- Opzetten van de internationale GLOBE Youth Summit in 2011 voor alle Europese GLOBE scholen.
Wat vragen we van docenten?
- Deelname aan twee tot drie bijeenkomsten per jaar.
- Feedback geven op plannen voorstellen en lesmaterialen via de e-mail of online platform (enkele keren per jaar).
- Deelname aan één of meer werkgroepen waarin zelfstandig de overeengekomen activiteiten worden uitgevoerd.
- Bijdrage aan de GLOBE stuurgroep (door ten minste één van de leden van de expertgroep). De GLOBE stuurgroep bestaat uit de GLOBE wetenschappers, GLOBE Nederland en SenterNovem – die namens de overheid het GLOBE programma in Nederland financiert. De stuurgroep komt twee keer per jaar bij elkaar om op strategisch niveau de voortgang van het GLOBE programma te bespreken.
- Bijdrage aan de evenementen die wij organiseren zoals de leerlingenconferentie, oriëntatiedagen en de organisatie van de Europese Youth Summit (begin 2011 in Nederland).
Naar welke docenten zijn wij op zoek? We zoeken:
- Docenten aardrijkskunde, biologie, scheikunde, NLT, ANW en natuurkunde.
- Docenten van TTO scholen.
- Een vertegenwoordiging voor elk niveau: tweede fase, onderbouw havo/vwo, vmbo en bovenbouw basisonderwijs.
Wat hebben wij te bieden?
- Reiskostenvergoeding.
- Inspirerende contacten met wetenschappers, collega docenten, etc.
- Een jaarlijkse attentie.
Hoe kun je meedoen aan de GLOBE expertgroep?
We beginnen met een kennismakingsbijeenkomst in januari in het midden van het land. De datum wordt in overleg bepaald. Op deze bijeenkomst zullen wij een aantal onderwerpen presenteren (zie boven) waar wij graag met docenten in werkgroepen samen aan gaan werken. Uiteraard verplicht de deelname aan de bijeenkomst je tot niets en kun je ook gewoon komen ter oriëntatie.
Datum
19 januari 2010, 17:00-20:00 (inclusief broodjes)
Locatie
Duurzaam Huis Leidsche Rijn
Johanniterpad 1, Utrecht
Info en aanmelden
Voor meer info en aanmelden kun je contact opnemen met Joris Veenhoven:
joris@globenederland.nl
t. 030 6358929 De GLOBE Expert Group wordt mogelijk gemaakt door:

<< meer nieuws |