Nieuws | Agenda | Contact | Aanmelden
 
Home
 
Leerlingen
 
Leraren
 
Partners
 
Lesmodules
 
Data
28-09-2009 Wim Kok maakt zich sterk voor GLOBE

GLOBE Nederland is sinds begin dit jaar coördinator van GLOBE voor de regio Europa en Eurazië (40 GLOBE landen). Op 28 september vond in De Balie te Amsterdam een strategische bijeenkomst plaats voor leiders uit wetenschap, educatie, overheid en bedrijfsleven. Hier werd gesproken over de rol van Nederland als Europees coördinator.

Enkele plannen die besproken werden:

  1. Een ‘Youth Summit’ in Nederland in 2011 waar leerlingen uit de gehele regio de resultaten van hun GLOBE onderzoek presenteren;
  2. Een ‘Student Research Campaign on Climate’ (2011-2013) waaraan wereldwijd 1.000.000 leerlingen zullen deelnemen en in de Europese regio 150.000!!!

Alcoa Foundation
De Alcoa Foundation overhandigde tijdens de bijeenkomst alvast een eerste bijdrage voor de Youth Summit in de vorm van een cheque van $76.000,-. GLOBE ambassadeur Wim Kok, die het lesprogramma als Minister President in 1995 in Nederland introduceerde na ondertekening van een contract met Al Gore, nam de cheque in ontvangst.


Jasper van Zon van de Alcoa Foundation overhandigt de cheque van $76.000 aan Matthijs Begheyn (coördinator GLOBE Europa en Eurazie, SME Advies)


Van links naar rechts: Jasper van Zon (Alcoa Foundation), Matthijs Begheyn (GLOBE Europa & Eurazie, SME Advies), Teresa Kennedy (GLOBE internationaal, Verenigde Staten), Wim Kok (GLOBE ambassadeur)

<< meer nieuws

 

Bekijk hier alle foto's


GLOBE Nederland - coördinatie door SME Advies
Sitemap | Over GLOBE | Veel Gestelde Vragen